Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pierwsza Dama otworzy Starosądecką Bibliotekę

Opublikowano: Styczeń 22, 2018 o 4:55 pm   /   przez   /   komentarze (2)

2 marca 2018 roku zaplanowano uroczyste otwarcie Powiatowej i Miejsko Gminnej Biblioteki w Starym Sączu. Gościem honorowym będzie Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda.

W ciągu dwóch lat swojej działalności w roli Pierwszej Damy Agata Kornhauser-Duda wielokrotnie wspierała i angażowała się w aktywności związane z edukacją oraz promocją czytelnictwa i polskiej kultury. Nie odmówiła także burmistrzom Starego Sącza. Przyjęła zaproszenie.

Małżonka Prezydenta stara się zarażać swoją pasją czytelniczą młodych ludzi, którzy, jak wynika z przeprowadzonych badań, coraz rzadziej samodzielnie sięgają po książki.

 -„Jestem przekonana, że czytanie ma same zalety. Nie tylko kształtuje człowieka, poszerza wiedzę, wzbogaca słownictwo, kształtuje nasze poglądy, nierzadko również charaktery, ale ma także funkcję terapeutyczną i wreszcie, co nie jest bez znaczenia, jest bardzo dobrą formą spędzania wolnego czasu, a także świetnym sposobem na odpoczynek.-mówiła Agata Kornhauser-Duda, Eksperci Pytają Młodych, 22 listopada 2016

Wiele wizyt krajowych Małżonka Prezydenta poświęciła promocji czytelnictwa.

To będzie druga oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej w Starym Sączu. Uroczyste otwarcie zaplanowano 2 marca na godzinę 14:00. Obecnie trwa „przeprowadzka” całych zbiorów do nowej siedziby przy ulicy Mickiewicza.  Warto wspomnieć, że Prezydent Andrzej Duda gości częściej w Grodzie św. Kingi i są to także wizyty nieoficjalne: Zobacz: Prezydent Andrzej Duda biega z agentami BOR-u po Starym Sączu

Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy do nowej siedziby, zarówno stałych czytelników, jak i tych którzy będą chcieli wejść w to grono. Nowoczesne i przyjazne wnętrze, z pewnością zachęci do częstych odwiedzin.

Komentarze (2)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Styczeń 24, 2018 o 7:03 am seti

    Wstyd i tyle. Takie uroczystości powinny otwierać osoby nie łączone ze skompromitowanymi politykami, odpowiedzialnymi za nieład konstytucyjny w kraju. Wstyd dla władz gminy.

    Odpowiedź
  • Styczeń 25, 2018 o 12:34 pm mieszkaniec

    Ostatnie zdjęcie oddaje faktyczny poziom i mentalnosć prezydenta. Wypisz wymaluj odbicie tego jak traktuje on swój urząd. Zgadzam się, że to wstyd. Ale i tak lepiej żona prezydenta niż sam długopis.

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a