Na sygnale, Z ostatniej chwili

Ćwiczenia pod kryptonimem „Gondola 2019”

Opublikowano: Listopad 7, 2019 o 7:54 am   /   przez   /   komentarze (0)

5 listopada 2019 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wzięli udział w ćwiczeniach  pod kryptonimem „Gondola 2019″, przeprowadzonych na terenie kolei gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Wspólne ćwiczenia służb mundurowych organizowane są regularnie. Tym razem wzięli w nich udział strażacy, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, pracownicy Pogotowia Ratunkowego, ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, pracownicy kolejki gondolowej, pracownicy Transportowego Dozoru Technicznego, służby zarządzania kryzysowego oraz przedstawiciele Wojewody Małopolskiego. Celem ćwiczeń było sprawdzenie zdolności reagowania służb w sytuacjach kryzysowych oraz doskonalenie współpracy i współdziałania pomiędzy służbami wchodzącymi w skład systemu obronnego na terenie powiatu nowosądeckiego.

Ćwiczenia rozpoczęły się około godziny 11.00 od epizodów praktycznych. Pierwszy epizod zakładał ewakuację 28 osób uwięzionych w wagonikach kolejki gondolowej, która była konieczna ze względu na awarię i zatrzymanie się kolejki. W trakcie trwania ewakuacji rozpoczęto drugi epizod, który dotyczył zorganizowania działań poszukiwawczych 2 osób zaginionych w kompleksie leśnym zlokalizowanym przy stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka.

Zadaniem policji w trakcie pierwszego epizodu było zabezpieczenie terenu działań ratowniczych przed dostępem osób postronnych, ułatwienie dojazdu i wyjazdu ekipom i jednostkom ratowniczym oraz zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w rejonie prowadzonych działań. W trakcie drugiego epizodu policjanci aktywnie współpracowali z innymi służbami poszukując zaginionych osób. W ćwiczeniach uczestniczyło ponad 20 sądeckich policjantów.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a