Na sygnale, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Włamali się do domku letniskowego

Opublikowano: Sierpień 12, 2019 o 8:41 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Policja zabezpiecza ślady i jest na tropie złodzieja, który dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z domku na terenie Miejskich Ogródków Działkowych w Starym Sączu. Drzwi do altanki zostały zdewastowane łomem. 

Właścicieli działki zaalarmował sąsiad, która zauważył wyważone drzwi. Natychmiast na miejscu zjawili się policjanci, którzy prowadzili czynności dochodzeniowe. Zabezpieczono odciski palców oraz materiał do badań laboratoryjnych.

Działkowicze przyznają że kradzieże działkowe „były, są i będą”. – Tak długo, jak długo komuś będzie się wydawało, że w altanach trzymamy skarby – dodaje. I potwierdza, że te włamania często wyglądają tak: złodzieje więcej zniszczą, nabroją, popsują, niż ukradną. – A potem trzeba wydawać pieniądze na nowe okno, na zamek, na drzwi, na wyposażenie.

To nie pierwszy taki proceder w Starym Sączu. Ostatnio dwukrotnie włamano się do domków letniskowych i za każdym razem sprawców udało się zatrzymać. Jednym z nich był 26 latek, który na swoim koncie miał między innymi włamanie do sądeckiego salonu fryzjerskiego. Drugim okazał się 54-latek, który włamał się do domku letniskowego i przylegającego do niego garażu, po czym ukradł narzędzia  i sprzęt AGD. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 10 lat więzienia.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a